search

چگونه با حوصله باشیم

[ پنهان کردن ]
بسیاری از صفات رفتاری ما نقش تعیین کننده ای در موفقیت ما در کار ، درس، زندگی زناشویی و ارتباطات اجتماعی ما دارند. یکی از این صفات صبر است. با حوصله بودن یا صبور بودن ویژگی شخصیتی ممتاز است و با تمرین و نگرش صحیح بدست می آید. بسیار توصیه می شود که برای اصلاح ویژگی بد شخصیتی و یا تقویت یک ویژگی خوب ابتدا به لزوم انجام این کار و مزایایی که این تغییر در زندگی شما ایجاد می کند بیاندیشید.
چگونه با حوصله باشیم

چرا باید با حوصله و صبور باشیم


با حوصله یا صبور بودن نکات بسیار مثبت بسیار زیادی برای سلامت روح و جسم ما دارد. محققین دریافته اند که یکی از عوامل بسیار مهم در ابتلا به بیماری هایی همچون ام اس و سرطان اضطراب است. با تمرین صبر و حوصله می توانیم بر اضطراب و بی تابی غلبه کنیم و بتوانیم در مواجهع با مشکلات و گرفتاری ها صبور باشیم.

از دیگر مزایای با حوصله و صبور بودن ارتقای روابط اجتماعی ماست. همه ما میدانیم که حفظ روابط اجتماعی مانند دوستی سخت تر از ایجاد آن است. صبور بودن به ما کمک میکند که در سختتر عصبانی شده و از پرخاشگری و برخورد های نا مناسب پرهیز کنیم.

صبور بودن به ما کمک میکند که در کار و کسب درآمد موفق تر باشیم. چه بسی کسانی که در حرفه ای مختلف شکست خورده اند چون هنر صبور و با حوصله بودن را نداشته اند. مثلا شما هم بسیاری از افراد را دیده اید که به اصطلاح از این شاخه به آن شاخه می پرند و حوصله و ممارست لازم برای انجام کار و به ثمر رساندن آن را ندارند.

صبور بودن به ما کمک می کند که در ناملایمات و سختی های زندگی راحت تر زندگی کنیم و قدرت قبول کردن آنچه را که نمی توانیم تغییر دهیم را به ما می دهد.

چگونه با حوصله و صبور باشیم


برای تمرین با حوصله بودن موارد زیر را انتحان کنید:
به این بیاندیشید که چه لزومی برای عجله کردن است و سعی کنید خود را قانع کنید که دلیلی برای عجله و اضطراب نیست.
در هنگامی که حوصله شما تمام میشود نفسی عمیق بکشید و سعی کنید ذهن خود را پر از مزایای صبر و حوصله نمایید.
از موسیقی های آرامش بخش برای آرام کردن ریتم فکر خود استفاده کنید.
به دنبال حل مسائل الگویی باشید مانند مکعب جادویی.
شروع به نوشتن کنید. نوشتن می تواند بسیاری از افراد را آرام و فکر را از موضوعی که آن را مشغول کرده منحرف کند.
به خود یاد آوری کنید که انجان کارها نیازمند زمان است.
به خود بیاموزید که با حوصله بودن را موفقیت بپندارید.

عبارت های جستجو شده مرتبط:
چگونه با حوصله باشیم ، چگونه صبور باشیم ، چگونه حوصله خود را زیاد کنم ، چگونه با بی حوصلگی مبارزه کنم، چجوری با حوصله و صبور باشم.چگونه و چرا با حوصله باشیم. how to be patient

تصویر از: wikihow.com