search

چگونه چربی شکم را بسوزانیم

[ پنهان کردن ]
سوزاندن چربی شکم فرآیندی زمانبر است و برای این کار باید کمی حوصله به خرج داد. چربی دور شکم یا چربی پهلو ها بیشتر در آقایان پدیدار می شود و در واقع این نوع چربی بیشتر مختص آقایان است. هرچند در خانم ها هم بخصوص با افزایش سن ممکن است این چربی بوجود آید.
وجود شکم بزرگ علاوه بر اینکه از نظر ظاهری مطلوب نمی باشد می تواند باعث بیماری های گوناگونی از جمله بیماری های قلب و عروق نیز بشود. بنابراین کم کردن وزن و بخصوص کاهش سایز دور کمر یا آب کردن چربی شکم امری ضروری است. در این مقاله به توضیح مختصری درباره راه ها و چگونگی آب کردن یا سوزاندن چربی دور شکم می پردازیم.

چگونه چربی دور شکم تشکیل می شود


چربی دور شکم عموما به دلیل مصرف غذاهای چرب و عدم تحرک کافی تشکیل می شود هرچند که نباید عواملی مانند هورمون و ژن را نادیده گرفت. در برخی افراد استعداد جمع شدن چربی در اطراف پهلو و شکم بیشتر از سایرین است .
البته در بسیاری از‌موارد ضعف در عضلات شکم و عدم توانایی ماهیچه های آن برای حفظ ظاهر باعث تشدید حالت شل و بدفرم شکم می شود . مثلا عده بسیاری از این موضوع شکایت دارند که چرا با وجود وزن کم شکم ما (مخصوصا قسمت پایینی آن ) بدفرم است و بزرگ به نظر می رسد. این افراد از جمله افرادی هستند که ماهیچه های شکم آن ها ضعیف است و چربی دور شکم را بستر نمایان می کنند.

چگونه چربی شکم را بسوزانیم


برای سوزاندن یا آب کردن چربی دور شکم یک رژیم غذایی منظم نیاز است. در این رژیم بیشتر به اجتناب از خوردن بعضی چیزا اشاره می شود تا چیزهایی که باید خورد.
شبها از خوردن شام سنگین و مخصوصا غذاهای برنجی و حجیم خودداری کنید. مصرف چربی را به حداقل رسانید. مصرف پروتین ها هیچ تاثیری روی چربی شکم ندارند پس از کم کردن مصرف آن ها ضرورتی ندارد.
غذاهای مملو از هیدرو کربنات مثل سیب زمینی باید به مقدار مناسب مصرف شود .
برای سوزاندن چربی ها می توانید از چربی سوزهای طبیعی استفاده کنید. مثلا انار خاصیت چربی سوزی فراوانی دارد. توصیه می شود انار به طور کامل مصرف شود و فقط آب آن را مصرف ننمایید. چای سبز هم از دیگر چربی سوزهای طبیعی است.
چگونه چربی شکم را بسوزانیم

چند حرکت ورزشی مفید برای آب کردن چربی شکم و کوچک کردن شکم


یکی از حرکات بسیار مفید برای آب شدن چربی شکم به صورت زیر است. در این حکت هم کالری بسیار بالایی سوخته می شود و هم تمرکز اصلی فشار بر روی عضلات شکمی است.

حرکت مفید بعدی برای آب کردن و سوزاندن چربی شکم حرکت دراز نشست است. این حرکت باید به اندازه کافی انجام شود و افراط در این حرکت ورزشی می تواند موجب کمر درد شود.
حرکت بعدی دیگر بدبن صورت است که بر روی زمین دراز کشیده و سپس پاها و سر را به داخل جمع کرده و پس از یک تا دو ثانیه دوباره به صورت تقریبا دراز کش شوید . این حرکت را به صورت استقامتی و بر حسب توان خود انجام دهید. مانند شکل پایین.
چگونه چربی شکم را بسوزانیم
یک تمرین ورزشی بسیار مفید دیگر برای سوزاندن چربی شکم و همچنین فرم دادن به عضلات شکم این است که به پشت دراز کشیده و حرکت پادوچرخه را انجام می هیم. این حرکت رت به صورت استقامتی انجام می دهیم.
در اوایل شروع تمرینات احتمالا با درد عضلات شکمی روبرو می شویم که برای رفع آن می توان از قرار دادن کیسه آب گرم بر روی شکم استفاده کرد.

عبارت های جستجو شده مرتبط:
آب كردن شكم در يك ماه ، آب كردن شكم با ورزش ، آب كردن چربي هاي دور شكم و پهلو ، آب كردن شكم و پهلو بدون ورزش ، رژيم غذايي براي اب كردن شكم و پهلو ، آب كردن شكم و پهلو سریع ، آب كردن چربي هاي زير شكم ، آب كردن پهلو , how to lose belly fat in a week , , how to lose belly fat in 10 days , how to lose belly fat naturally , how to lose belly fat exercise , how to lose belly fat at home , how to lose belly fat overnight , belly fat pill , how to lose belly fat in 3 days