search

چگونه حافظه کوکی را در مرورگر کروم پاک کنیم

[ پنهان کردن ]
چگونه حافظه کوکی را در مرورگر کروم پاک کنیم

پاک کردن کوکی در گوگل کروم


حافظه کوکی حافظه ای است بر روی کامپیوتر شما که وب سایتهای مختلف از آن برای ذخیره برخی اطلاعات همچون سبد خرید کالا ، نام کاربری و گذرواژه ( به صورت رمز گزاری شده ) استفاده می کنند .
حال ممکن است شما به هر دلیلی مثلا دلایل امنیتی قصد پاک کردن این حافظه را داشته باشید . مراحل این کار در مرور گر کروم به شکل زیر است :

ابتدا بر روی کلیدی که شکل سه خط روی هم را دارد و در بالا و سمت راست تصویر قرار گرفته کلیک می کنیم:
سپس روی گزینه Setting کلیک می نماییم. در پنجره ای که باز میشود و در انتهای لیست روی Show advanced settings... کلیک نمایید.
در قسمت Privacy روی Clear browsing data کلیک نمایید:
حالا بازه زمانی که مایل ب پاک کردن آن هستید را از آیتم Obliterate the following items from انتخاب نمایید. این گزینه بصورت پیش فرض بر روی The beginning ofthe time تنظیم شده است که تمام داده های کوکی روی کروم را پاک می کند.
حال آیتم هایی را که مایل به حذف آنها هستید را انتخاب و روی Clear browsing data کلیک کنید.
چند ثانیه تا چند دقیقه طول می کشد تا گوگل کروم کوکی ها را پاک کرده و به شما اطلاع دهد.

استفاده از حالت ناشناس


شما همچنین می توانید برای بالا بردن امنیت استفاده از اینترنت و همچنین پاک شدن خودکار کوکی و سایر اطلاعات تاریخچه مرور اینترنت خود از حالت incognito گوگل کروم استفاده نمایید.برای این کار از منوی بالا سمت چپ گزینه new incognito windows را انتخاب نمایید. صفحه کروم با تم مشکی باز شده و به راحتی به مرور وب بپردازید.


عبارت های جستجو شده مرتبط:
How to remove Google chrome cookies? , How to clear cookies in Google chrome ، چگونه کوکی کروک را پاک کنیم ، چگونه امنیت گوگل کروم را بالا ببریم، چگونه برای گوگل کروم کوکی را غیر فعال کنیم.