search

چگونه گوشی خود را به مودم وایرلس تبدیل کنیم

مطالب
گوشی ها ی امروزی دیگر قابل قیاس با گوشی های چند سال پیش نیستند و تفاوت ها زمین تا آسمان است. نسل جدید گوشی ها که گوشی های هوشمند نامیده می شوند روز به روز در حال پیش رفت و افزایش امکانات و کمک به بشر هستند. البته در بین گوشی های هوشمند نیز تفاوت های بسیار وجود دارد. در این مطلب می خواهیم به شما آموزش بدهیم که چگونه از یکی از امکاناتی که در بعضی از گوشی های هوشمند وجود دارد استفاده کنید و گوشی خود را به یک Access point یا مودم بی سیم برای دیگر دستگاه ها یا device ها مثل لپ تاپ ها تبدیل کنید تا بتوانند از طریق گوشی شما به اینترنت متصل شده و وبگردی نمایند.
چگونه گوشی خود را به مودم وایرلس تبدیل کنیم

تبدیل گوشی اندرویدی به مودم وایرلس


یکی از قابلیت هایی که بعضی از اندروئیدی ها دارند امکان تبدیل کردن گوشی به یک hotspot می باشد. ابتدا باید مثلا با خرید تعرفه برای سیم کارت خود آن را به اینترنت متصل نمائید. حال که به اینترنت وصل شده اید به Settings گوشی و از آنجا هم به Wireless & Networks بروید. در این قسمت به دنبال گزینه hotspot باشید. حال در این قسمت می توانید یک نام کاربری و رمز عبور برای مودم خود ایجاد کنید تا افراد ناشناس نتوانند از طریق آن وارد اینترنت شوند. حال اگر از طریق دستگاه دیگری مثل موبایل یا یک لپ تاپ به دنبال وایرلس های موجود در اطراف باشید ، آن گوشی را به عنوان یک Access point خواهد شناخت و به راحتی می توانید از طریق آن به اینترنت متصل شوید. به همین سادگی!

تبدیل گوشی اپل یا سیستم عامل آی او اس به مودم وایرلس


سیستم عامل آی او اس که همان سیستم عامل گوشی ها و تبلت های اپل می باشد نیز امکان ایجاد HotSpot را برای استفاده دیگر دستگاه ها از آن به عنوان مودم فراهم می کند.
برای این کار پس از فعال سازی اینترنت تلفن همراه خود (اینترنت روی سیم کارت) به منوی Settings و سپس Cellular می روید. Personal Hotspot را انتخاب و آن را روشن نمایید. بعد از ایجاد Personal Hotspot می توانید آن را از طریق همان منو فعال یا غیر فعال نموده و یا رمز آن را تغییر دهید. Sharing را به حال روشن درآورده و اینک اتصال به آن ممکن خواهد شد.

تبدیل گوشی ویندوز فون به مودم وایرلس


صفحه را به سمت چپ لغزانده تا لیست اپ ها نمایش داده شده و سپس گزینه settings را انتخاب نمایید.در Internet sharing کارهای زیر را انجام داده و done را بزنید:
- در Broadcast name اسم انتخابی شبکه خود را نوشته. این اسم به عنوان اسم وای فای نمایش داده خواهد شد.
- در Security type ، Password required (WPA2) را انتخاب و رمز عبوری به آن اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید:
چگونگی تغییر رمز وایرلس

عناوین جستجو شده مرتبط:
چگونه گوشی خود را به مودم وایرلس تبدیل کنیم ، چگونه گوشی اندروید خود را به مودم وایرلس تبدیل کنیم ، استفاده از گوشی به عنوان مودم ، تبدیل گوشی یا تبلت به مودم وای فای ، استفاده از گوشی به جای مودم وایرلس ، استفاده از تبلت به عنوان مودم وای فای ، چگونه گوشی را هات اسپات کنیم ، چگونگی استفاده از گوشی به جای وای فای ، طریقه تبدیل گوشی به مودم وایرلس ، چجوری گوشی را مودم وایرلس کنم ، چطوری از گوشی به عنوان مودم وایرلس استفاده کنم ، چگونه در اندروید اکسس پوینت تعریف کنیم ، چگونه در اپل اکسس پوینت تعریف کنیم ، چگونه در آی او اس اکسس پوینت تعریف کنیم ، چگونه اندروید را به مودم وایرلس وای فای تبدیل کنیم ، how to make android phone as wifi modem , how to convert my cell phone to wifi modem , how to convert ios mobile to wifi modem , how to create access point on ios and android , how to create hot spot on android ، استفاده از گوشی به عنوان مودم

عکس از: picdn.net