search

چگونه بدن خود را هنگام آلودگی هوا سم زدایی کنیم

مطالب
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام آلودگی هوا علائم خفیفی در خود مشاهده می کنید. این علائم می تواند شامل تنگی نفس یا تلخ شدن مزه دهان باشد. به هر حال اگر علائمی وجود داشته باشد یا خیر سم زدایی بدن برای ساکنین شهرهای بزرگ و آلوده امری ضرروی است. در ادامه این مطلب به چند روش ساده و خانگی برای کاهش تاثییر منفی گازهای سمی هوا در شرایط هوای آلوده اشاره خواهیم کرد.
چگونه بدن خود را هنگام آلودگی هوا سم زدایی کنیم

سم زدایی بدن با میوه های قرمز


میوه ای قرمز همچون توت فرنگی، شاه توت، انگور قرمز به علت دارا بودن آنتی اکسیدان بسیار زیاد یکی از بهترین راههای ارگانیک برای کاهش تاثییر گازهای شمی بر روی بدن است. این میوه ها را می توانید بصورت تازه مصرف کنید یا از آنها برای تیه شربت سم زدایی یا Detox استفاده نمایید. برای این کار آنها را قطعه قطعه کرده و درون یک قمقمه آب بریزید و برای چندین ساعت در یخچال قرار دهید. برای خوشمزه شدن آن می توانید قبل از قرار دادن در یخچال مقداری آب لیموی تازه درون آن بریزید. اگر مزه ترش این معجون اذیتتن می کند مقداری عسل درون آن حل کنید.

سم زدایی بدن با شیر


شیر یکی از بهترین مواد غذایی برای سم زدایی بدن می باشد. در هنگام آلودگی هوا حتما روزی چندین لیوان شیر بنوشید. شیر بخصوص در برطرف کردن اثر سمی فلزات سنگین بسیار موثر است.

برای سم زدایی دن آب زیاد بنوشید


راحت ترین و ضروری ترین موضوعی که هنگام در معرض هوای آلوده قرار گرفتن باید به آن توجه کنید این است که آب زیاد بنوسید. این کار به بدن شما فرصت راحت تر دفع کردن سموم را می دهد.

برای سم زدایی بدن از مصرف این مواد اجتناب


از مصرف شکر زیاد، سیگار و الکل پرهیز کنید. مصرف این مواد اساسا باعث مسمومیت شما می شوند.

عبارات جستجو شده مرتبط:
چگونه بدن خود را هنگام آلودگی هوا سم زدایی کنیم، سم زدایی هنگام آلودگی هوا، سم زذایی بدن با دیتاکس، سم زدایی بدن در مواقع آلودگی، ساخت شربت دیتاکس، مواد دارای آنتی اکسیدان، مواد غذایی مفید برای سم زذایی، بهترین راه های خانگی سم زدایی، بهترین غذاها هنگام آلودگی هوا، غذاهای مفید هنگام آلودگی هوا, How to Detox, Detoxification