search

چگونه برای کنکور درس بخوانیم

[ پنهان کردن ]
کسب رتبه خوب و قبول شدن در دانشگاه بآرزوی بسیاری از نوجوانان است. این مقطع از زندگی و تصمیماتی که در این مقطع اتخاذ می شود می توانند برای مابقی زندگی بسیار تاثیرگزار باشد، بنا براین باید به بهترین نحو و از بهترین راه برای کسب نتیجه بهتر تلاش نمود. در این مطلب تکنیک ها و نکاتی اثبات شده برای گرفتن نتیجه هرچه بهتر را خواهیم گفت.
چگونه برای کنکور درس بخوانیم

هدف مشخص و معینی را برای خود تعریف کنید


برای کسب نتیجه بهتر در کنکور و موفقیت در این آزمون اولین قدم تعریف هدفی مشخص است، این بدین معنی است که ابتدا باید با تمام وجود بدانید که برای چه هدفی درس می خوانید. هنگامی که هدف مشخصی را دنبال میکنید نا ملایمات مسیر برای شما خوشایند خواهد شد و انگیزه شما را در پیمودن این مسیر دو چندان خواهد کرد. پس همین امروز آرزوی خود را بیابید و هدفی بلند و خوشایند برای خود تعریف نمایید.

برای موفقیت در کنکور برنامه ریزی کنید


انجام کارهای بزرگ بدون برنامه ریزی ممکن نیست. بدون برنامه ریزی اولویتی برای کارها وجود ندارد و شما در تعیین زمان مورد نیاز و تمام کردن کارها دچار اشتباه خواهید شد.برنامه ریزی شما لازم نیست که کوچکترین جزئیات را شامل شود. مثلا لازم نیست که مشخص کنید چند صفحه ریاضی و چند صفحه فیزیک را باید امروز بخوانید، برنامه ریزی که در آن جزییات زیادی در نظر گرفته شده باشد انعطاف پذیری را کاسته و اثر معکوسی بر روی بهروری دارد.
بصورت کلی برنامه ریزی کنید مثلا مشخص کنید که یک کتاب درسی را تا چه تاریخی باید تمام نمایید. همیشه در برنامه ریزی خود مقداری زمان به موضوعات غیر قابل پیش بینی اختصاص دهید.

از پیشرفت درسی لذت ببرید


به یاد داشته باشید که در هیچکاری موفق نخواهید شد مگر آنکه واقعا از آن لذت ببرید. پس با تامل در مورد دستاوردهای درس خواندن و کسب نتایج مطلوب از کنکور درس خواندن را برای خود شیرین و دلچسبتر نمایید.

استراحت و ورزش و همچنین غذای مناسب را فراموش نکنید


استراحت کافی و رژیم غذایی مناسب نقش بسیار موثری در بهبود عمالکرد مغز و بازیابی توان آن برای درس خواندن طولانی داردف پس آن را جدی بگیرید. رژیم غذایی خود را از مواد مغذی و سالم انتخاب کنید و همچنین حتما ورزش کنید. ورزش تمرکز شما را بیشتر کرده و برای کنترل تنش و اضطراب قبل از کنکور ضروری است.
همچنین چند ساعت در هفته را به استراحت و تفریح بپردازید.

درس ها را پایه ای و اساسی بیاموزید


برای اینکه نیاز به مرور چند باره درس های کنکور نداشته باشید حتما درس ها را پایه ای و اساسی بیاموزید. بیاد داشته باشید که صرفا تمرین تست زنی نمی تواند شما را به نتایج مطلوبی رساند.
با رعایت نکات بالا می توانید در کنکور موفق شوید و به آرزو های تحصیلی خود برسید.

عبارات جستجو شده مرتبط:
چگونه در کنکور موفق شویم ، چگونه برای کنکور درس بخوانیم ، چگونه برای کنکور آماده شویم ، چگونه برای امتحان کنکور آماده شویم.

image credit: Wikihow