search

چگونه بدلیجات سیاه شده را طلایی کنیم

مطالب
از لینک زیر با کد winter139920 سی هزار تومن تخفیف بگیر. بدون محدودیت قیمتی
بدلیجات
اگر میخواهید بدلیجاتی را که در اثر رطوبت یا جرم محیط کدر و سیاه شده اند دوباره بزاق و طلایی یا نقره ای بشوند مطلب زیر را بخوانید.

روش ثابت ماندن رنگ بدلیجات


فلزات در شرایط محیطی رفتارهای متفاوتی دارند. نوع آلیاژ و فلزات به کار رفته در زیورآلات تا حد زیادی می تواند تعیین کننده میزان دوام آن ها باشد. اما با دانستن بعضی نکات می توانید دوام بدلیجات تان را افزایش دهید.
آب و قرار گرفتن در محیط های مرطوب باعث واکنش دادن بسیاری از فلزات و کدر شدن آن ها می شود بنابراین تا حد امکان سعی کنید بدلیجات خود را در محیط خشک نگه داری کنید و هنگام استحمام و رفتن به استخر آن ها را همراه خود نبرید و در صورت خیس شدن خیلی فوری آن ها را با یک پارچه خشک کنید. برای تمیز کردن بدلیجات از پارچه یا برس خشک استفاده کنید.
همیشه اول ادکلن بزنید سپس بدلیجات خود را آویزان کنید. عطر و ادکلن می تواند باعث کدر شدن آن ها شود.
بدلیجات می توانند با گذشت زمان با اکسیژن موجود در هوا واکنش داده و اکسید شوند بنابراین بهتر است بدلیجات را در جعبه های وکیوم نگه داری کنید تا کمترین تماس را با هوا داشته باشند. سیلیکاژل ها با جذب رطوبت محیط را خشک نگه می دارند بنابراین قرار دادن سیلیکاژل ها در کنار زیورآلاتتان عمر آن ها را طولانی تر می کند.
تا حد امکان سعی کنید بدلیجاتتان در معرض مواد شیمیایی از جمله لاک پاکن، خمیردندان، مایع ظرفشویی و انواع روغن قرار نگیرند.
دقت کنید تماس فلزات با هم باعث خوردگی آن ها می شود بنابراین بدلیجات خود را در تماس با یکدیگر یا سایر قلزات قرار ندهید.

براق و سفید کردن بدلیجات


برای براق کردن بدلیجات سیاه شده اولین و ساده ترین راه این است که با برس آغشته به صابون آن را تمیز كنید و بسرعت آب كشیده، خشك كنید. با آب نمك و پنبه نیز می‌توانید به همین هدف دست یابید.
همچنین می توانید كمی جوش شیرین را با مقداری مایع ظرفشویی مخلوط كنید و با برس یا مسواك نرم و مرطوب شده بدلیجات خود را به آن آغشته كرده، دقایقی بعد آن را با آب بشویید تا تمیز و براق شود.

برای تمیز كردن بدلیجات، مقداری خاك‌ اره كاملا نرم را خیس كرده، بدلیجات خود را با آن بسابید؛ شفافیت به آنها باز خواهد گشت.
عرق بدن، الكل، عطر و اودكلن و كلر باعث آسیب دیدن و خرابی جواهرات بویژه مروارید می‌شود. بخصوص اگر دانه‌های مروارید با رشته‌ای نخی متصل شده‌اند، بلافاصله پس از خیس شدنش آن را با سشوار خشك كنید.
بدلیجات را با فرچه یا برس و مسواك نرمی كه به صابون و چند قطره سركه یا آبلیمو آغشته شده تمیز كنید.

پس از خریدبدلیجات جعبه آن را نگه دارید و مواقعی كه آنها را به گردن یا دست خود ندارید، در قالب یا نگهدارنده ویژه خودشان درون جعبه قرار دهید تا از ساییده شدن قطعاتشان به یكدیگر و در نتیجه، تیرگی یا كاهش وزنشان پیشگیری كرده باشید. اگر از بدلیجات خود استفاده نمی‌كنید، آنها را در جعبه‌ای بگذارید و كنارشان تكه‌ای گچ قرار دهید تا سیاه نشود.
از لینک زیر با کد winter139920 سی هزار تومن تخفیف بگیر. بدون محدودیت قیمتی
بدلیجات