search

چگونه برای تافل آماده شویم

بسیاری از دانشجویان علاقمندند تا بدانند برای آمادگی آزمون تافل از چه منابعی باید استفاده کنند. بنابراین لازم دیدم تا منابع مربوط به آزمون را برای رفاه حال دانشجویان علاقمند ذکر کنم.

در ابتدا باید متذکر بشوم که آزمون تافل iBT شامل چهار بخش Reading، Listening، Speaking و Writing می باشد. در آزمون سوال مستقیمی راجع به گرامر پرسیده نمی شود ولی برای بخش های Speaking و Writing باید از ساختارهای صحیح زبانی استفاده شود و گرنه نمره کسر خواهد شد.

چگونه برای تافل آماده شویم
در زیر لیست مراحلی که برای آزمون باید طی شود آمده است.

1- لغات کتابهای 504، 400 کلمه و Essential Words for TOEFL
توضیح: به جای خرید کتاب های مذکور بهتر است از نرم افزار ماکزیمم استفاده شود که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان یادگیری شده و همچنین باعث ثبت کلمات در حافظه دائم می گردد.

2- گرامر ساده انگلیسی
توضیح: شامل زمانهای حال ساده، استمراری ، گذشته، آینده و معادل مجهول آنها و ساختارهای شرطی می باشد که این ها تقریبا در تمام کتابهای گرامر وجود دارند. به نظرم بیش از این لازم نیست.

3- آزمون های کتاب دلتا یا لانگمن
توضیح: به جای خواندن متن این کتاب ها بیشتر وقت خود را صرف پاسخ دهی به آزمونهای موجود در نرم افزار این کتاب ها کنید.

4- مهارتهای زبان کتاب (Barrons TOEFL iBT (12th Edition
توضیح: خواندن فصل 5 کتاب تحت عنوان ″Review of TOEFL iBT Sections″ کفایت می کند.


5- آزمون های کتاب (Barrons TOEFL iBT (12th Edition
توضیح: آزمون های موجود در کتاب بسیار مفید بوده و شبیه آزمون اصلی تافل هستند.

6- کتاب Barrons′ Writing for the TOEFL iBT
توضیح: این کتاب علاوه بر اینکه نحوه نوشتن writing را شرح می دهد، شامل تعداد زیادی متن نمونه در انتهای کتاب می باشد که مطالعه و تمرین و تکرار آنها می تواند بسیار مفید باشد.

7- کتاب Cambridge Preparation for the TOEFL test
توضیح: سطح این کتاب از کتاب بارونز بالاتر است و مطالعه آن امکان موفقیت در آزمون را افزایش می دهد.

به نظرم مدت دو تا 3 ماه برای آمادگی آزمون مناسب می باشد. بیش از آن می تواند باعث خستگی شده و اثر منفی داشته باشد. خوشبختانه بیشتر کتابها و نرم افزار های معرفی شده در بالا (بجز ماکزیمم که باید خریداری شود) از اینترنت نیز قابل دانلود می باشند.

عناوین جستجو شده مرتبط:
چگونه برای تافل آماده شویم ، چگونه در تافل شرکت کنیم ، چگونگی امتحان تافل ، موارد امتحان تافل ، نمره امتحان تافل ، how to get prepared for toefl , how to get ready for toefl