search

چگونه امنیت ایمیل را بالا ببریم

[ پنهان کردن ]
احتمالا ایمیل شما هم حاوی اطلاعاتی محرمانه می باشد که از عدم افشای آن برای شما بسیار مهم است و یا از این ایمیل برای ارتباطات کاری استفاده می نمایید و دسترسی فرد دیگری به آن میتواند باعث از دست دادن ارتباط شما با مراکزی شده که از ایمیل برای اطلاع رسانی استفاده می کنند.
بنابراین حفظ امنیت ایمیل و جلوگیری از فاش شدن پسورد یا رمز عبور آن بسیار مهم است.

چگونه امنیت ایمیل را بالا ببریم

انتخاب پسورد یا رمز عبور امن


برای بالا بردن امنیت ایمیل مهمترین موضوع انتخاب پسورد یا رمز عبور ایمن است. بهتر است از رمز عبوری پیچیده استفاده نماییم به طوری که از حروف انگلیسی کوچک و بزرگ ، علائم و اعداد در آن استفاده گردد.
به یاد داشته باشید که هرگز رمز عبور خود را جایی بادداشت نکنید و رمزی انتخاب نمایید که بتوانید آن را به خاطر بسپارید.
رمز عبور خود را برای کسی اس ام اس یا ایمیل نکنید و به صورت دوره ای برای امنیت بیشتر آن را تغییر دهید.

پاک کردن کوکی از روی مرورگر


پس از استفاده از سرویس ایمیل خود قبل از خزوج از مرورگر از آن خارج شوید، مخصوصا اگر ار کامپیوتری استفاده می کنید که عمومی بوده و افراد بسیاری از آن استفاده می کنند مانند کتابخانه ها و کافی نت ها. برای اطمینان بیشتر پس از استفاده از کامپیوتر های عمومی کوکی مرورگر مربوطه را پاک نمایید. (همچنین بخوانید: چگونه حافظه کوکی را در مرورگر کروم پاک کنیم). برای اینکه طعمه نرم افزارهای ثبت کننده ورودی کیبورد نشوید پس از استفاده از کامپیوتر های جاهای عمومی برای چک کردن ایمیل ، رمز عبور ایمیل خود را از کامپیوتری امن تغییر دهید.

استفاده از بسترهای امن برای استفاده از ایمیل


بیاد داشته باشید که استفاده از وی پی ان ها و سایر تونل ها امکان مانیتور و کشف پسورد و اطلاعات ایمیل شما را برای فراهم کننده این سرویس ها فراهم می کند. هر چند این کار به سادگی گفتن آن نمی باشد ولی موردی است امنیتی که باید لحاظ شود.

کلمات جستجو شده مرتبط:
امنیت ایمیل ، امنیت پست الترونیک ، how to secure email , how to make email safe ، بالا بردن امنیت پسورد ایمیل
تصویر از: webdesignerdepot.com