search

چگونه یک اینترنت پرسرعت خوب تهیه کنیم

[ پنهان کردن ]
با توجه به گسترش استفاده از نرم افزارهای مختلف و وب سایت های گوناگون ، دسترسی به اینترنت پرسرعت ، با کیفیت و ارزان بیش از پیش احساس می گردد. بسیاری از کاربران اینترنت در ایران تجربه نا خوشایندی نسبت به استفاده از انواع شرکت های فراهم کننده سرویس اینترنت دارند که این شامل عدم دریافت سرعت مطلوب ، قطع و وصلی زیاد ، عدم دسترسی در نقاط مختلف شهر ( برای سرویسهای قابل حمل مثل 3G , 4G و وایمکس ) و همچنین هزینه بالای دسترسی و استفاده از این سرویس ها می باشد.
در این ویکی به توضیح در مورد معایب و مزایای سرویس های گوناگون خواهیم پرداخت و آنها را از لحاظ مختلف بررسی خواهیم کرد.

چگونه یک اینترنت پرسرعت خوب تهیه کنیم

سرویس اینترنت پرسرعت ADSL


این سرویس که نیاز به خط تلفن ثابت برای ارتباط با اینترنت دارد جزو پر کاربردترین و رایج ترین روشهای اتصال به اینترنت می باشد. هم اکنون چندین شرکت در ایران این سرویس را در شهرهای گوناگون ایران ارائه می دهند. ADSL جزو ارزان ترین راهای ارتباط با اینترنت می باشد به همین دلیل روش رایج برای فراهم آوردن اتصال به اینترنت در اکثر خانه ها و شرکت ها می باشد.

از جمله محاسن ADSL می توان به مقرون به صرفه بودن آن ، قابل اعتماد بودن ( از نظر قطع و وصلی ) ، سرعت بالا اشاره کرد.
البته محدودیت هایی نیز برای استفاده از این سرویس وجود دارد مثلا امکان ارائه این سرویس بر روی خطوط تلفن فیبر نوری توسط شرکت های پیشتاز و با کیفیت ارائه دهنده این سرویس وجود ندارد. از دیگر محدودیتهای آن لزوم فاصله مناسب و قابل قبول تا مرکز مخابراتی می باشد، به این معنی که در صورت وجود فاصله خیلی زیاد تا مرکز مخابرتی کیفیت ارائه این سرویس به صورت قابل توجهی کاسته شده و کاربر با قطع و وصلی زیاد و سرعت کم مواجه خواهد شد. همچنین سیم کشی داخلی معیوب و کهنه و استفاده از تلفنهای غیر استاندارد نیز باعث ایجاد مشکل می شود.
به طور کلی وابستگی این سرویس به بستر مخابراتی در برخی موارد تجربه نامطلوبی برای کاربران ADSL فراهم می آورد.

برخی موارد که هنگام انتخاب شرکت ارائه دهنده این سرویس باید مد نظر قرار داد عبارت است از قیمت مناسب بسته هاس پیشنهادی ، قیمت مناسب ترافیک اضافه ( گیگ اضافه ) ، وجود جشنواره های تمدید و فروش مناسب نیز یک مزیت محسوب می شود.

بهتر است قبل از خرید سرویس ADSL از دوستان و آشنایان خود در آن منطقه پرسجو کنید که آیا از سرویس ADSL خود راضی هستند یا خیر و آیا مرکز مخابراتی شما بستر مطلوبی برای استفاده از سرویس شرکت مربوطه فراهم می کند یا خیر و همچنین آیا در صورت بروز مشکل بخش پشتیبانی رسیدگی و پیگری مناسب را انجام می هد.

سرویس اینترنت پرسرعت وایمکس


سرویس اینترنت پرسرعت وایمکس (wimax) نوعی فناوری برای ارائه اینترنت به صورت بیسیم است . این سرویس نیازی به وجود تلفن ثابت برای ارائه نداشته که این موضوع از محاسن آن محسوب می گردد. از معیب وایمکس می توان به آنتن دهی ضعیف در بسیاری از نقاط شهرها و همچنین را ههای اشاره کرد. همچنین هزینه استفاده از این سرویس چه بصورت پکیج و چه قیمت ترافیک اضافی به صورت قابل ملاحظه ای از سایر سرویس ها بیشتر می باشد که این موضوع آن را در اولویت انتخاب پایینتری قرار داده است.
در ضمن سرعت وایمکس نسبت به سایر سرویسها پایینتر بوده و قیمت مودم آن بسیار بالاتر است.

سرویس انترنت بر روی بستر تلفن همراه بصورت 3G و 4G


گسترش استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها نیاز به اینترنت پرسرعت قابل حمل و در دسترس را افزایش داده است. یکی از راه های ارتباط با اینترنت که بصورت فزاینده ای در حال افزایش است استفاده از اینرنت ارائه شده بر روی بستر تلفن همراه می باشد. شاید بتوان گفت که این سرویس ها به دلیل نوسان زیاد کیفیت و سرعت در طول شبانه روز هنوز سرویس قابل اطمینانی برای کاربرانی که نیاز مبرم به اینترنت دارند نیستند و صرفا به عنوان یک کمک و اینترنت اضطراری در کنار دیگر سرویس ها کاربرد دارند.

عبارات جستجو شده مرتبط:
اینترنت پرسرعت خوب ، اینترنت ADSL خوب ، اینترنت پرسرعت ارزان در تهران ، اینترنت پرسرعت بدون قطعی و وصلی ، good ADSL , High speed internet in iran بهترین اینترنت پرسرعت در تهران ، اینترنت پرسرعت ارزان
تصویر از: flipkart.com