search

چگونه با کامپیوتر و موبایل فکس ارسال و دریافت کنیم

[ پنهان کردن ]
اگر برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به ارسال و یا دریافت فکس از طریق کامپیوتر و یا موبایل دارید، در این ویکی به معرفی نحوه ارسال و دریافت فکس از طریق کامپیوتر و موبایل می نماییم.
چگونه با کامپیوتر و موبایل فکس ارسال و دریافت کنیم

ارسال و دریافت فکس از طریق کامپیوتر


با وجود پست الکترونیک یا ایمیل هنوز در برخی موارد برای ارسال یا دریافت اطلاعات ، خصوصا در موارد رسمی از فکس استفاده می شود. با توجه به اینکه دستگاه فکس در بسیاری از موارد در دسترس نیست برای این کار می توان از کامپیوتر شخصی برای ارسال و دریافت فکس بهره برد.
در اینجا به توضیح ارسال فکس از طریق ویندوز 7 خواهیم پرداخت هرچند سایر نگارش های ویندوز هم این قابلیت را دارا می باشند.
برای انجام این کار به یک خط تلفن و یک مودم dial-up نیاز است (مودم dial-up ممکن است external یا internal باشد).
پس از اتصال خط تلفن به مودم از کلید Start ویندوز وارد All programs و سپس Windows Fax and Scan شوید. بصورت ساده تر می توانید در قسمت Search عبارت Windows Fax and Scan را جستجو نمایید.

به منظور ارسال فکس گزینه New Fax را انتخاب کنید و در قسمت To شماره تلفن گیرنده و در قسمت Subject موضوع و سپس متن مورد نظر خود را وارد نموده و گزینه Send را بزنید ، اگر می خواهید یک صفحه اسکن شده و یا یک عکس را ارسال نمایید از گزینه های Insert Picture و Attach استفاده نمایید.

برای دریافت فکس توسط این نرم افزار هم کافی است برنامه Windows Fax and Scan را اجرا کنید و هنگامی که با شما تماس گرفته شد گزینه Receive Fax را انتخاب کنید و منتظر شوید تا فاکس شما به صورت کامل دریافت شود.

ارسال و دریافت فکس توسط اندروید


اگر از گوشی یا تبلت مجهز به سیستم عامل اندروید استفاده می کنید به کمک اپلیکیشن EFAX به راحتی می توانید فکس ارسال و دریافت نمایید.

ارسال و دریافت فکس توسط اپلتصویر از: squarespace.com
عبارتهای جستجو شده مرتبط: ارسال فکس با کامپیوتر ، ارسال فکس با لپتاپ ، دریافت فکس با کامپیوتر ، آموزش ارسال فکس با کامپیوتر و موبایل ، نرم افزار ارسال فکس با اندروید ، آموزش دریافت فکس با موبایل اندروید ، آموزش ارسال و دریافت فکس با آی او اس ، دریافت و ارسال فکس با اپل ، ارسال فاکس با کامپیوتر ، ارسال فاکس با موبایل , how to send fax via computer , how to send and receive fax via laptop , how to send and receive fax via android or ios , how to send and receive fax via smartphones