search

چگونه عکس 360 درجه بگیریم

مطالب
از لینک زیر با کد winter139920 سی هزار تومن تخفیف بگیر. بدون محدودیت قیمتی
بدلیجات
چگونه عکس 360 درجه بگیریم

ساخت عکس 360 درجه یا پانوراما


ساخت یک عکس پانوراما 360×180 درجه آسان نیست، بایستی یک نرم افزار قوی برای استیک نمودن و چسباندن عکسها به به یکدیگرداشت و برخی تجهیزات ویژه (مانند لنزهای فیش آی سه پایه مخصوص و پانو هد) تهیه نموده وبا دانش عکاسی آشنا بوده و اطلاعات فنی محاسباتی از موضوع و دوربین عکاسی دانست . و برای انجام این کار تجربه کسب کرده باشید زیرا شرایط عکسبرداری در مکانهای مختلف متفاوت است. اگراز لنزهای وایدویا لنزهای زوم یا لنزهایی با زاویه دید نرمال چشم انسان 18-55 یا 18-200 با 8-16 يا از دوربينهاي نيمه حرفه اي Apsc sizeبرای چنين كاري استفاده کنید، بايستي عکسهای زیادی برای ساخت پانوراما ی کروی 360×180 بگیرید. چون میدان دید لنزهای نرمال محدود است، کار روی اینگونه عكس هاعلاوه بر اینکه زمان زیادی میگیرد آن را بسیار پیچیده نیز می کند. و اگر در حین عکاسی یکی از عکسها با تغیر و جابجائیی سه پایه همراه باشد که دیگر وامصیبت است و از طرفی حجم فایل بسیار بالا و پردازش سنگین خواهد بودبایستی حداقل عکس با کیفیت و رزولوشن و رنگ وشارپنس و کنتراست متعادل باشد.(توصیه عکاسی با فرمت RAW و برای نتیجه خوب بصورت HDRI).

چطور ما می توانیم حداقل عکس را برای ساخت تصاویر پانوراما بگیریم.؟راه حل این کار استفاده از لنزهای فیش آی در دوربينهاي حرفه اي فول فريم می باشد. لنزهای فیش آی زاویه دید بسیار گسترده ای دارد و دارای 120تا180 درجه زاویه دید روی خط قطر می باشد. در این روش تنها 6 الی 8 فریم عکس لازم است .

امروزه در اکثر دوربینهای خانگی عکاسی بصورت پانوراما به ویژگیهای دوربینها اضافه شده است برخی از گوشی های جدید آیفون دارای لنزهای واید برای ثبت تصاویر 360 درجه کروی هستند اما در اکثر اینگونه پانوراما ها فضای پائین و بالا وجود ندارد ویک پانورامای کامل 360×180 درجه نیست.برای عکاسی با چنین دوربینها و دوربینهای خانگی سه پایه های مخصوصی حتی بصورت اتوماتیک وجود دارد که دوربین خانگی را بر روی آن نصب کرده و دستگاه توسط لپ تاب با گردشهایی که توسط کاربر تعریف می شود می چرخد و عکس میگیرد .سپس عکسهای گرفته شده به همدیگر دوخت و دوز میگردد تا در تهایت عکسی 360 درجه کامل ایجاد شود.

چگونه با آیفون عکس 360 درجه بگیریم


گرفتن عکس 360 یا پانوراما در آیفون بسیار کار راحتی است.
راه اول : استفاده از دوربین و امکان داخلی گوشی
بزای اینکار دوربین گوشی را روشن کرده و از گزینه های زیر تصویر pano را انتخاب میکنیم. سپس با لغزش دست در راستای محور مشخص شده عکس پانوراما یا 360 درجه می گیریم.

راه دوم : استفاده از نرم افزار Cycloramic
این نرم افزار که ساخت شرکت Egos Ventures می باشد به شما این امکان را می دهد که بدون دخالت دست و با گذاشتن گوش خود روی سطحی صاف از اطراف تصویر پانوراما تهیه کنید . این نرم افزار با تنظیم لرزیدن های کنترل شده باعث حرکت گوشی به دور خود و گرفتن تصویر 360 درجه می شود.

عناوین جستو شده مرتبط:
چگونه عکس 360 درجه بگیریم ؟ و چگونه با آیفون 5 عکس 360 درجه بگیریم ، چگونه عکس پانوراما بگیریم , how to take panorama , how to take 360 degree photos , how to take panorama with iphone 5
از لینک زیر با کد winter139920 سی هزار تومن تخفیف بگیر. بدون محدودیت قیمتی
بدلیجات