search

چگونه گودی و سیاهی دور چشم را برطرف کنیم

[ پنهان کردن ]
گودی و یا سیاهی دور چشم از عواملی است که باعث کاهش زیبایی چشم شده و چهره را خسته و مسن تر نشان می دهد. در این مقاله به توضیح در مورد علل و راههای کاهش یا برطرف کردن آن خواهیم پرداخت.

علل گودی یا تیرگی دور چشم


عوامل زیادی می توانند باعث گودی یا سیاهی دور چشم شوند. در میان این عوامل می توان به انواع آلرژی ، عوامل ارثی ، کم آبی بدن ، خستگی و کم خوابی اشاره کرد.
چگونه گودی و سیاهی دور چشم را برطرف کنیم
گودی و سیاهی دور چشم در برخی موارد کاملا ارثی بوده و امکان از بین بردن آن به طور کامل وجود ندارد و تنها می توان آن را بهبود داده و یا با آرایش پوشاند.اما در بیشتر موارد این عارضه عاملی خارجی داشته و قابل برطرف کردن است. مهمترین عامل بوجود آورنده سیاهی و گودی دور یا زیر چشم کم خوابی است. اگر کمتر از 8 ساعت در روز خواب شبانه دارید مطمئن باشید بدن شما استراحت کافی نداشته و این خستگی به صورت گودی و تیرگی زیر چشمها در صورت شما نمایان خواهد شد.
عوامل آلرژیک هم می توانند باعث سیاهی و گودی زیر چشم شوند.
از دیگر عواملی که باعث سیاهی دور چشمها می شود سینوزیت است.سینوزیت و سرما خوردگیهای کهنه هم می توانند باعث این موضوع شوند.

راههای برطرف کردن سیاهی و گودی دور چشم


اولین موضوعی که باید به آن توجه داست حذف عامل اصلی می باشد. برای مثال اگر دچار کم خوابی و یا سینوزیت هستید اقدام به درمان آن نمایید.

برخی توصیه ها و راههای از بین بردن سیاهی و گودی دور چشم عبارت است از :

بیشتر آب بنوشید:
نوشیدن کاقی آب نتنها باعث رفع گودی زیر چشم می گردد بلکه باعث طراوت پوست و مو نیز می شود.

ماسک رب گوجه فرنگی:
از مخلوط دو قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی ، مقدار کمی زرد چوبه و آبلیمو ماسکی درست کرده و آن را در اطراف چشم خود بگذارید. مراقب باشید که این ماسک وارد چشم شما نشود.

برش خیار:
با قرار دادن برش خیار تازه در اطراف چشم خود می توانید از شر گودی و سیاهی دور چشم خلاص شوید.

استفاده از پد های گرم و سرد به صورت متوالی:
با استفاده از پد های گرم و سرد به صورت متوالی می توانید باعث افزایش خون رسانی به بافت های دور چشم و در نتیجه کاهش تیرکی و گودی دور چشم شوید.

عبارت های جستجو شده مرتبط:
چگونه گودی و سیاهی دور چشم را برطرف کنیم ، درمان گودی و سیاهی دور چشم ، بر طرف کردن گودی و سیاهی دور چشم ، کاهش گودی و تیرگی دور چشم ، how to reduce darkness around eyes , how to get rid of dark are around eyes , how to cure dark area around eyes

عکس از: www.baroness.co